سريالي با تم جاسوسي درباره ماموري به نام "سامانتا" كه در يكي از ماموريت هاش توسط آدماي ناشناسي بهش حمله ميشه و گلوله ميخوره؛ اما موفق به فرار ميشه ."سامانتا" فكر ميكنه كه اين خيانت يا سوء قصد به جونش توسط سازمان جاسوسي كه درش كار ميكرده و يكي از همكاراي خودش بوده؛و يكسالي منتظر ميمونه و تصميم ميگيره به سازمان برگرده و كاري رو كه توش وارد هست رو ادامه بده... بلافاصله هم وارد يه عمليات جديد ميشه و اقدامات خلاقانه ايي از خودش به نمايش ميگذاره....

ماموريت سم و اون حركات اكشن اوايل سريال خيلي هم طبيعي از آب در نيومده نبود ولي قابل تحمل بود ، چيزي كه آدمو اذيت ميكرد فلش بك ها خيلي اضافي بودن و روند كند داستان تو قسمت اول با توجه كه سريال روي يه سازمان جاسوسي و اعضاش متمركز هست انتظار نميرفت اينگونه باشه...شايدهم بشه اين رو به پاي شبكه بي بي سي گذاشت كه اكثر سريال هايي كه ديدم همين روند بي ديالوگ سريال و صحنه هاي اضافي رو كه هميشه 20 دقيقه طولش ميدن رو نميتونن تو 10 دقيقه سر و تهش رو هم بيارن.
يه قسمت سريال رودر رو شدن سم با همكار سابق بود كه يه خورده باعث شد يه كوچولو روابط دوستانه هم ببينيم؛
آشنا شدن سامانتا با اين خانواده هم مثلاً از اين كاراي جاسوسي بود .
آخر قسمت اون قضيه دكتره رو نشون دادن با اين خانوداه خلافكاره هم همكاري ميكنه خوشم نمياد.
سامانتا دوباره سر كارش برگشته و آدم هايي هم دنبالش هستن از جمله همين آقاي دكتر به ماجرا ميپوندن.

البته نظر شخصي من درباره اين قسمت هست چون نميشه خيلي زود قضاوت كرد و از پروموي قسمت هاي بعدي ميشد وارد عمليات شدن اين جاسوسان خبره رو با پيشرفت بيشتري ديد .
موقع ديدن سريال متوجه يه رگه هايي از سريال Hustle هم شدم كه همين S.J. Clarkson چند قسمتي رو كارگرداني كرده بوده.
از سازندگان سريال كه سريالايي مثلِ Mistresse, X-Files ,Strike Back رو نوشتن و كارگرداني كردن من حداقل توقع يه پايلوت درست حسابي با پيچيدگي هاي بيشتري داشتم.
كلاً كادر خيلي ماهري اين سريالو پشتيباني ميكنن؛حتماً يه داستان جالبي در كار هست البته اگه نخوان يه داستان تكراري از زندگي يه جاسوس رو خيلي الكي نشون بدن.
از نظر بازيگري پروموهايي كه ديده بودم Melissa George انتخاب خيلي مناسبي براي اين نقش ميومد ؛ اما با ديدن قسمت اول خيلي معمولي بود اون حالات چهره و نوع بازيش اونقدرا حال نداد.
نكته مثبتش تيتراژ سريال بود كه حس جالبي به آدم ميداد ساعت شني كه تو فضاي مشكي در حال حركت و تركيب تصاوير جالب بودن.

منبع : تی وی سنتر