خوش آمدید، جهت استفاده از امکانات سایت از طریق آیکون روبرو ثبت نام کنید
آخرین اخبار و مطالب سینما
  •  
  •  
    تاپیکهای مهم

advertisement advertisement

صفحه 37 از 47 نخستنخست ... 2731323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 361 به 370 از 464

موضوع: آخرين فيلمي كه ديديد!؟

1. Top | #1

سپاس
      11,448
      سپاس شده 27,352 در 6,416 پست

پیش فرض آخرين فيلمي كه ديديد!؟

سلام دوستان عزیز

در این تاپیک آخرین فیلمی که دیدین رو معرفی کنید و نظرتون رو در موردش بنویسید.

لازمه این تاپیک هم وجود یه سری قوانین هست:

1. نام فیلم رو حتما ذکر کنید.

2. اگه از پوستر و یا عکسی استفاده میکنید به ابعاد تصویر توجه کنید ابعاد بزرگ باعث بهم خوردن نظم و کند شدن سرعت لود تاپیک میشه

3. توضیح مختصری از خلاصه داستان فیلم قید کنید (اگر توی متن بخش مهمی از فیلم رو بیان میکنید حتما از تگ اسپویلر استفاده کنید)

4. در انتها حتما به فیلم نمره بدید، اما به این شکل که نمره ها از از صفر تا چهار باشه!

0 بد
      1 متوسط
      2 خوب
      3 خ خوب
      4 عالی

پ.ن : از 1 تا 10 نمره ندین،چون ممکنه یه فیلمو بکوین و بعد میاین بهش 6 میدین!

ویرایش توسط Mohamad : 08-12-2017 در ساعت 09:48 PM

2. تاپیک های ویژه
    3. Top | #361

سپاس
      447
      سپاس شده 202 در 29 پست

پیش فرض پاسخ : آخرين فيلمي كه ديديد!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad نمایش پست اصلی

The Revenant (2015)
      به جز هشت نفرت انگیز بقیه فیلم های مهم 2015 رو ندیدم ولی عمرا کسی جز دی کاپریو امسال اسکار بگیره
      دیدن همون تریلر 1 دقیقه ای فیلم برای رای دهنده ها کفایت میکنه.تا همین چندسال پیش با اینکه 3 بار نامزد اسکار شده بود(هوانورد) بهش میگفتن بچه خوشگل

موزیک Ryuichi Sakamoto و فیلمبرداری Emmanuel Lubezki هم بخت های اصلین

امتیاز 4 از 4

این فیلمش عالیه.امیدوارم به دی کاپریو نا حقی نکن.واقعا ارزش جایزه رو داره

4. 14 کاربر از پست مفید maa.vampire تشکر کرده اند.

5. تاپیک های ویژه
    6. Top | #362

سپاس
      11,448

lobster 2015
      در جامعه ای کابوس وار در آینده‌ای نزدیک اتفاق می افتد، جایی که مردم مجرد دستگیر و به هتل ترسناکی منتقل میشوند. در آنجا مجبور می شوند تا در مدت 45 روز نیمه گمشده خود را پیدا کنند. اگر موفق نشوند، به یک حیوان تبدیل میشوند و در جنگل رها میشوند.

فقط یه آدم مریض میتونه همچین داستانی رو تو ذهنش پرورش بده.نیمه اول فیلم تا زمانی که تو هتلن آدم رو درگیر میکنه .ادمهایی که به هر دری میزنن تا یه جفت واسه خودشون پیدا کنن تا زنده بمونن همون قدر ترسناکه که بامزس.کاش داستان فیلم تو همون هتل ادامه پیدا میکرد و کالین فارل سر از جنگل در نمیاورد و سر و ته فیلم رو تو 80 دقیقه میزدن.

امتیاز 2.5 از 4
      ویرایش توسط Mohamad : 12-31-2015 در ساعت 10:11 AM

7. 15 کاربر از پست مفید Mohamad تشکر کرده اند.

8. Top | #363

سپاس
      2,066
      سپاس شده 15,675 در 3,104 پست

(The Martian (2015
      واقعا فیلم بی نظیری بود. ریدلی اسکات که کارگردان فیلم هستش گل کاشت. من آخرای فیلم رو سر پا نگاه کردم. انقدر هیجان زده شده بودم که تسبیحم تو دستم هی راه می رفتم و می دیدم. هر کی این فیلم رو نبینه سرش کاه رفته. باور کنید یه لحظه خودمو جای مت دیمون گذاشتم که اونجا گیر کرده داشتم دیوونه میشدم.
      به هر حال خیلی باهاش حال کردم.

من نمره 4 از 4 میدم

9. 15 کاربر از پست مفید RAYMOND تشکر کرده اند.

10. Top | #364

سپاس
      615
      سپاس شده 868 در 201 پست
      نوشته های وبلاگ
      1

فیلم مریخی طرفدارانی دارد و منتقدانی. عموم کسانی که سعی میکنند این اثر را خوار و خفیف جلوه بدهند در قیاس با میان ستاره ای ِ نولان است که مریخی را (معمولی) قلمداد میکنند. به عقیده ی من چه به لحاظ علمی و چه بسط موضوع داستان ، فیلم مریخی خیلی بهتر از میان ستاره ای عمل میکند. میان ستاره ای علیرغم تمام جنجال ها و انتظارات و حواشی ، نبود آنچیزی که باید می بود. و یک پسرفت آشکار برای نولانی محسوب میشود که مثلا میخواست جوابی علمی _ فلسفی به اودیسه ی کوبریک داده باشد.
      فیلم های everest و REVENTANT martian همه در موضوعی مشترکند : بیان روحیه ی انسان در شرایط اقلیمی خاص و دشوار و با وجود این امید و انگیزه برای زنده ماندن بهر طریق ممکن . این امید اگر تصنعی و مبتذل نباشد ای بسا که برای هرگونه مخاطبی وجدانگیز است با این وجود من مریخی را تنها در صورتی از ریدلی اسکات میپذیرم که تنها پیش غذایی باشد برای پرومتئوس 2....

11. 13 کاربر از پست مفید mazdosht تشکر کرده اند.

12. Top | #365

سپاس
      615
      سپاس شده 868 در 201 پست
      نوشته های وبلاگ
      1

چند تا از فیلم های مثلا مهمی که بخت های اسکار امسال هستند را دیدم و چون یکدفعه ظرف یک هفته و مقارن با جشن میترا و کریسمس ریلیز شده و بخاطر نزدیک بودن مراسم اسکار دیدنشان با کیفیت معمولی هم ضروری به نظر میرسد.
      هشت نفرت انگیز فیلمی ست مبهوت کننده. البته خود فیلم مبهوت کننده نیست بلکه سقوط تارانتینو ست که انسان را مبهوت میکند. کوئنتین مدتهاست که گفته بیشتر از ده فیلم نخواهد ساخت و قبل از بازنشستگی سه یا حتا چهار اسکار به خانه خواهد برد. (یعنی چی؟ یعنی انتظار داره فیلم سطح پایین هشت نفرت انگیز امسال اسکار هم دشت کند.) به نظر میرسد تارانتینو خودش را با وودی آلن قیاس کرده و قدرت نگارش سناریوی خود را با وودی یکی میکند و تمام وقت و استعداد خود را صرف نگارش این فیلمنامه کرده تا مثلا فیلمسازی مولف هم باشد. بستر روایی فیلم در ژانر وسترن است اما بستر محتوایی یک داستان پیش پا افتاده ی جنایی ست.
      ال جکسون دیگر آن آدمکش بامزه و وراج قصه های عامه پسند نیست بلکه شده سمبلی از وسواس تهوع آور بیان تکراری ِ حکایات نژاد پرستی و پرگویی های رکیک جن*سی.
      تارانتینو احتمالا برای تمرکز رو پردازش شخصیت هایش ، لوکیشن را به یک مهمانخانه ی سر راهی ( متاثر از کوبایاشی) تقلیل داده است و ماجراهای اصلی همه در همین لوکیشن واحد رخ میدهد. فیلمنامه بسیار مبتدیانه است چرا که در ژانر فیلمهایی که به مخاطب رودست میزند ، بخش های پایانی حقیقتی را رو میکند که سورپرایز بیننده است . اما این ژانر قواعدی دارد : اینگونه که مخاطب تمام نشانه ها را از قبل دیده ولی نمیتواند رشته ی ارتباطی این نشانه را بدست گیرد و ماجرا را حل کند لذا هنر فیلمنامه نویس همین است که بین این نشانه های از قبل تصویر شده ارتباط معنایی درست ، جذاب و عمیق و منطقی برقرار کند و در عین حال کلیشه ای هم نباشد. اما آقای تارانتینو تمام ذهن مخاطب را درگیر این میکند که فرد مظنون در اتاق است و مخاطب هم فقط بین افراد همین اتاق دنبال مظنون میگردد که ناگهان نفر اصلی از زیرزمین سربرمی آورد!!!! (یعنی تارانتینو بی آنکه از قبل نشانه ای از حضور فردی در زیرزمین به مخاطب نشان داده باشد ناغافل یک کاراکتر جدید سر هم میکند که در زیرزمین است و این یعنی تارانتینو حتا قواعد ژانر را نمیشناسد. امتیاز من 1 از
      4
      کارول با بازی کیت بلانش هیچ حرف مهم و جدیدی ندارد حتا اروتیس* مش هم جذاب نیست. تنها تاکید دیگری ست بر این مهم که تنها بازیگر برجسته ای که میتواند جای مریل استریپ را پر کند میتواند همین کیت بلانش باشد.
      revenant هرگز علاقمند بازی های دی کاپریو نبوده ام و اتفاقا از شروع همکاری اش با اسکورسیسی ( و حذف پر حرف و حدیث دنیرو از آثارش) سقوط مارتی هم مسلم به نظر میرسید. الان دیگر علاقه ی بیمارگونه ی دیکاپریو به کسب حتا یک اسکار تبدیل به یک جوک بین المللی شده(شده سوژه خنده ای مثل امیر تتلوی خودمان) و علیرغم حضورش در فیلم غولهای کارگردانی باز هم اقبالی نداشته است. این فیلم آخر را برخی میگویند بازی دیکاپریو خیلی خوب بوده ولی فیلم چرت بوده من برعکس فکر میکنم فیلم خیلی خوبی بود با یک بازی فراموش شدنی دیگر از لئو ، البته ایناریتو کاراکتر او را جوری پرداخت کرده که نه زیاد قهرمانانه است و نه چندان سمپاتیک . بر خلاف لئو همین فیلم فرصتی عالی بود برای گرد و خاک کردن تام هاردی در نقش یک بدمن خاکستری. فیلمنامه بسیار ساده است و به لحاظ بصری تصاویر و لوکیشن از داستان مهم ترند. موسیقی عالی ست. فیلمبرداری دست کمی از شاهکار سال گذشته یعنی مرد پرنده ای ندارد و خشونت سکانس آغازین فیلم ، فراموش نشدنی ست و در نهایت بی هیچ تردیدی ایناریتو امسال هم اسکار را جنجالی خواهد کرد.

13. 13 کاربر از پست مفید mazdosht تشکر کرده اند.

14. Top | #366

سپاس
      615
      سپاس شده 868 در 201 پست
      نوشته های وبلاگ
      1

http://www.bathroomreader.com/wp-con...Hugh-Glass.jpg عکسی که در لینک فوق است را ببینید. این تصویر واقعی هیو گلس است که دیکاپریو نقشش را بازی میکند. هیو گلس در بین عامه ی مردم آمریکا بسیار معروف و محبوب است و حتا مجسمه اش را ساخته اند و در زمره ی مردان کوهستانی ( mountain man ) اسطوره ای او را می ستایند. مردان کوهستان که غالبا شکارچی پوست و جویندگان طلا و گنجینه بودند افرادی بسیار زمخت و جدی بودند و در عین حال با پیوندهایی که با بومیان برقرار کرده بودند بیزینس های کوچکی برپا میکردند و زندگی بینابینی بین توحش و شهرنشینی داشتند. حال بعد دیدن عکس هیو گلس خود قضاوت کنید اساسا لئو تناسبی با این نقش داشت؟

15. 8 کاربر از پست مفید mazdosht تشکر کرده اند.

16. Top | #367

سپاس
      2,066
      سپاس شده 15,675 در 3,104 پست

(Burnt (2015
      این سبم فیلمها که مربوط آشپزیه یا خیلی عالی در میاد یا خیلی آشغال. این فیلمی که من دیدم خوب شروع شد ولی آخرش خیلی بد جمع شد. یه جوری سریع سر همش کرد. تازه با ابهام هم تموم شد که فیلم هنری به نظر برسه.
      خلاصه من باهاش حال نکردم.

من نمره 0 از 4 میدم

17. 13 کاربر از پست مفید RAYMOND تشکر کرده اند.

18. Top | #368

سپاس
      11,448

The Martian (2015)

F**k you Mars
      یعنی باید باور کنم این همه ادم تمام وقت و انرژیشون رو میزارن تا یه نفر رو از مریخ نجات بدن!!بزارین همون جا بمیره.پول و سرمایتون رو بزارین برای ادم های گرسنه روی زمین
      به نظرتون این کار بهتری نیست؟ تنها کسی هم که این وسط بهش میگن ترسو رئیس ناسا س!!چون نمیخاد جون بقیه رو به خطر بندازه!
      5 تا فضانورد مرام میزارن و بدون اینکه یه کوچولو از مردن بترسن میگن بریم نجاتش بدیم!!عمرا

اصلا همه ی این ادم های خوب آزاردهنده به کنار، چطوری بیخیال صحبت کردن مت دیمون با دوربین بشم.من یه گیاه شناسم!انگار داری ps با صدای جواد حیابانی بازی میکنی.
      تو مریخ باید با خودت حرف بزنی نه با بیننده ها.نمونش فیلم Moon 2009 یا رو زمین cast away 2000 .

تنها ادم باورپذیر داستان مکنزی دیویس سریال halt and catch fire بود که متوجه نشدم این وسط چیکارس!

امتیاز 0 از 4
      پ.ن :اصلا باید تو تاپیک فیلم های شیفت+دلتی در موردش مینوشتم

ویرایش توسط Mohamad : 01-02-2016 در ساعت 08:45 PM

19. 14 کاربر از پست مفید Mohamad تشکر کرده اند.

20. Top | #369

سپاس
      615
      سپاس شده 868 در 201 پست
      نوشته های وبلاگ
      1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad نمایش پست اصلی

The Martian (2015)

F**k you Mars
      یعنی باید باور کنم این همه ادم تمام وقت و انرژیشون رو میزارن تا یه نفر رو از مریخ نجات بدن!!بزارین همون جا بمیره.پول و سرمایتون رو بزارین برای ادم های گرسنه روی زمین
      به نظرتون این کار بهتری نیست؟ تنها کسی هم که این وسط بهش میگن ترسو رئیس ناسا س!!چون نمیخاد جون بقیه رو به خطر بندازه!
      5 تا فضانورد مرام میزارن و بدون اینکه یه کوچولو از مردن بترسن میگن بریم نجاتش بدیم!!عمرا

اصلا همه ی این ادم های خوب آزاردهنده به کنار، چطوری بیخیال صحبت کردن مت دیمون با دوربین بشم.من یه گیاه شناسم!انگار داری ps با صدای جواد حیابانی بازی میکنی.
      تو مریخ باید با خودت حرف بزنی نه با بیننده ها.نمونش فیلم Moon 2009 یا رو زمین cast away 2000 .

تنها ادم باورپذیر داستان مکنزی دیویس سریال halt and catch fire بود که متوجه نشدم این وسط چیکارس!

امتیاز 0 از 4
      پ.ن :اصلا باید تو تاپیک فیلم های شیفت+دلتی در موردش مینوشتم

محمد جان اینکه دیمون مدام با دوربین صحبت میکند درواقع ضبط و ثبت اتفاقات هرروزه ی اوست و در همه ی سفرهای فضایی ضبط این گزارش های روزمره ضروری ست و اینکه دیمون با مخاطب فرضی صحبت میکند هم امری روتین است. شما صرفا به جنبه های منفی فیلم اشاره کردی و اتفاقا این متن مختصر را نوشتم تا متن شما رو تکمیل کنم. اینکه بودجه ی هنگفتی برای نجات جان یک نفر تامین شود در حالیکه میلیونها گرسنه در زمین هست پرسشی اخلاقی ست اما اتفاقا همین چیزی که شما نکته ی منفی میدونی کاملا نکته ی مثبت فیلمه چون نجات فردی از مریخ نجاتی معمولی نیست بلکه با بولد کردن این پروژه ی نجات درواقع میتوان ذهن مردم و کنگره ی آمریکا را نسبت به مشی انساندوستانه ی ناسا جلب کرد و ناسا هم بدش نمی یاد از این فرصت بهره ببرد و اهداف خود را انسانی و اخلاقی و بشردوستانه معرفی کند. ضمن اینکه دیالوگ مهم و قشنگی که فیلم داشت این بود که مسئول ناسا که علاقمند به نجات جان دیمون است میگوید اگر همین امروز برای نجات جان دیمون اقدام نکنیم تا یک سال دیگر دیگر این خبر لابلای هزاران خبر دیگر گم میشود و برای کسی مهم نخواهد بود.
      اشاره کردید به تصمیم یکباره ی سرنشینان هرمس برای نجات جان دیمون : کاملا با شما موافقم که بسیار آبکی و هالیوودی بازی بودبرای القای حس قهرمانی. ضمن اینکه بیش از 70% گزارش های ناسا اساسا سری و مخفی هستند اینکه تمام رسانه ها و تلویزیون ها به صورت زنده عملیات نجات دیمون را دنبال میکردند کاملا مضحک و باورناپذیر بود و همچین چیزی تا کنون هم در ناسا سابقه نداشته است.
      اما تصویری که فیلم از داخل سازمان ناسا ارائه میکند که ظاهرا با مشتی جوانک هیپی نخبه سروکار داریم و دیالوگ های پر از شوخی و طنز سرنشینان سفینه ؛اون حالت خیلی جدی فیلم های علمی رو تعدیل کرده و مخاطب میتونه با این نخبگان علم همدلی کنه و بفهمدشون از این نظر برای من جالب بود. بهر حال ممنون که نقاط ضعف فیلم رو هم اشاره کردی

21. 12 کاربر از پست مفید mazdosht تشکر کرده اند.

22. Top | #370

سپاس
      11,448

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdosht نمایش پست اصلی
      محمد جان اینکه دیمون مدام با دوربین صحبت میکند درواقع ضبط و ثبت اتفاقات هرروزه ی اوست و در همه ی سفرهای فضایی ضبط این گزارش های روزمره ضروری ست و اینکه دیمون با مخاطب فرضی صحبت میکند هم امری روتین است. شما صرفا به جنبه های منفی فیلم اشاره کردی و اتفاقا این متن مختصر را نوشتم تا متن شما رو تکمیل کنم. اینکه بودجه ی هنگفتی برای نجات جان یک نفر تامین شود در حالیکه میلیونها گرسنه در زمین هست پرسشی اخلاقی ست اما اتفاقا همین چیزی که شما نکته ی منفی میدونی کاملا نکته ی مثبت فیلمه چون نجات فردی از مریخ نجاتی معمولی نیست بلکه با بولد کردن این پروژه ی نجات درواقع میتوان ذهن مردم و کنگره ی آمریکا را نسبت به مشی انساندوستانه ی ناسا جلب کرد و ناسا هم بدش نمی یاد از این فرصت بهره ببرد و اهداف خود را انسانی و اخلاقی و بشردوستانه معرفی کند. ضمن اینکه دیالوگ مهم و قشنگی که فیلم داشت این بود که مسئول ناسا که علاقمند به نجات جان دیمون است میگوید اگر همین امروز برای نجات جان دیمون اقدام نکنیم تا یک سال دیگر دیگر این خبر لابلای هزاران خبر دیگر گم میشود و برای کسی مهم نخواهد بود.
      اشاره کردید به تصمیم یکباره ی سرنشینان هرمس برای نجات جان دیمون : کاملا با شما موافقم که بسیار آبکی و هالیوودی بازی بودبرای القای حس قهرمانی. ضمن اینکه بیش از 70% گزارش های ناسا اساسا سری و مخفی هستند اینکه تمام رسانه ها و تلویزیون ها به صورت زنده عملیات نجات دیمون را دنبال میکردند کاملا مضحک و باورناپذیر بود و همچین چیزی تا کنون هم در ناسا سابقه نداشته است.
      اما تصویری که فیلم از داخل سازمان ناسا ارائه میکند که ظاهرا با مشتی جوانک هیپی نخبه سروکار داریم و دیالوگ های پر از شوخی و طنز سرنشینان سفینه ؛اون حالت خیلی جدی فیلم های علمی رو تعدیل کرده و مخاطب میتونه با این نخبگان علم همدلی کنه و بفهمدشون از این نظر برای من جالب بود. بهر حال ممنون که نقاط ضعف فیلم رو هم اشاره کردی
      میدونم ضبط و ثبت اتفاقات هرروزه است.4 تا فیلم علمی تخیلی دیدیم ناسلامتی و فیلم moon 2009 رو مثال زدم چون تنها فیلمیه که میشه باهاش مقایسه کرد بعکس بعضیها که با interstaller مقایسش کردن!. مشکل اینجاست که دوربین بهانس و دقیقا داره با مخاطب حرف میزنه.حالا چرا انقد از فیلم بد میگم؟ریت منتقدا+استقبال مردم،بازیگرای درجه یک.اخه ریدلی اسکات و این فیلم.موقع دیدنش همش یاد فیلم american sniper میفتادم.مثل این تولیدات فاخر ایرانی میمونه.فقط فرقش اینه که ما حداقل از چهارتا اجنبی بد میگیم.ولی اینجا چینی ها هم میان کمک!!
      فقط 6 ماه برنامه ریزی میخاد تا یه موشک هوا کنن.بعد رئیس ناسا یه اولتیماتوم یه ماهه(کمتر)
      میده!1
      ذهن مردم و کنگره ی آمریکا را نسبت به مشی انساندوستانه ی ناسا جلب کرد و ناسا هم بدش نمی یاد از این فرصت بهره ببرد و اهداف خود را انسانی و اخلاقی و بشردوستانه معرفی کند
      آحه یه نفر نباید ساز مخالف بزنه؟
      اما تصویری که فیلم از داخل سازمان ناسا ارائه میکند که ظاهرا با مشتی جوانک هیپی نخبه سروکار داریم و دیالوگ های پر از شوخی و طنز سرنشینان سفینه ؛اون حالت خیلی جدی فیلم های علمی رو تعدیل کرده و مخاطب میتونه با این نخبگان علم همدلی کنه و بفهمدشون از این نظر برای من جالب بود.
      انقد مت دیمون رو مخ بود که نمیشد از هیچی لذت برد

درسته که دارم زیادی گندش میکنم و نسبت به خیلی از فیلمهی درپیت که هر سال بیرون میان یه سرو گردن بالاتره.ولی وقتی انتظار شاهکار رو داری و بعد میبینی یه کار متوسطه.مجبور میشی فراستی وار برخورد کنی

23. 10 کاربر از پست مفید Mohamad تشکر کرده اند.

صفحه 37 از 47 نخستنخست ... 2731323334353637383940414243 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)